“Prāta vētra” laidusi klajā jaunu videoklipu albuma “Gads bez kalendāra” tituldziesmai

“Prāta vētra” laidusi klajā jaunu videoklipu albuma “Gads bez kalendāra” tituldziesmai

2022. gada 14. jūlijs

Gatavojoties koncertiem, grupa “Prāta vētra” laidusi klajā jaunu videoklipu albuma “Gads bez kalendāra” tituldziesmai, kas tapusi kopā ar mūsdienu tautas mūzikas grupas “Tautumeitas” dalībnieci Asnati Rancāni.

Par dziesmu “Gads bez kalendāra” stāsta Asnate Rancāne stāsta, ka tā tapusi laikā, kad viss notika attālināti: “Dziesma tapa laikā, kad viss notika attālināti un tumsa, šķiet, lauzās iekšā pa visām spraugām. Brīži, kad Tautumeitas un Prāta Vētra studijā rakstīja savas kopīgās albuma dziesmas, bija kā oāze, kurā veldzējāmies un kurā plauka jaunas draudzības un jauns duets. Bijām pie Ingara Viļuma mājas studijā, kad es iedziedāju pēdējās rindas dziesmai “Tur, kur Dieva kamanas slīd”. Pēc šīs dziesmas ieraksta Renārs teica, lai pamēģinu izpildīt vēl vienu dziesmu. Kaut kas tik silts un priecīgs radās mūsu kopskaņā, ka dziesma kļuva par duetu un vēlāk arī par visa albuma tituldziesmu. “Gads bez kalendāra” nav dziesma tikai par pandēmijas laiku. Dziesmas vārdi tik trāpīgi atgādina, ka viens otru varam pastutēt un pacelt tikvien kā ar telefonzvanu. Dažreiz laba saruna ar draugu saliek vērtības pa plauktiņiem, un pasaule jau atkal griežas jēdzīgāk.”

“Pirmais koncerts jau pavisam tuvu! Mums būs pieci vasaras vakari kopā ar draugiem un mīļajiem. Neviens mēģinājums nevar aizstāt lielo skatuvi, tādēļ šī koncerttūre, atkalsatikšanās ar mūsu klausītājiem ir ļoti satraucošs mirklis mums pašiem. Tā būs viena iedvesmojoša sadziedāšanās!” tā tūri raksturo grupa Prāta Vētra.

Sestdien, 23. jūlijā, Jelgavā “Prāta vētra” uzsāks koncertturneju ar tādu pašu nosaukumu – “Gads bez kalendāra”. Koncerti notiks piecās Latvijas pilsētās –

  • 23. jūlijā Jelgavā, Lielupes pļavā pretī Jelgavas pilij,
  • 30. jūlijā Valmierā, Dīvaliņa pļavās,
  • 6. augustā Daugavpilī, stadionā “Lokomotīve”,
  • 13. augustā Ventspilī, Reņķa dārzā,
  • 20. augustā Rīgā, Mežaparka Lielajā estrādē.
Subscribe
Notify of
0 Komentāri
Inline Feedbacks
View all comments