Valters Pūce un Dainis Tenis publisko jaunu videoklipu un izsludina koncerttūri

Valters Pūce un Dainis Tenis publisko jaunu videoklipu un izsludina koncerttūri

2022. gada 13. oktobris

Grupas “DAGAMBA” mūziķi – čellists Valters Pūce un pianists Dainis Tenis – laiž klajā videoklipu Raimonda Macata skaņdarbam “Ziemeļvējā”, kas ir priekšvēstnesis 19. novembrī startējošajai dueta koncerttūrei pa Latviju.

Ritvara Blukas veidotais klips filmēts unikālā vietā – Kolkas bākā. “Iecere par šāda video filmēšanu prātā bija jau vairākus gadus,” atzīst Valters Pūce. “Kā zināms, Kolkas bāka ir vieta ar krietni apgrūtinātu piekļuvi. Neesam vienīgie, kuri tur vēlējušies kaut ko filmēt, tādēļ esam īpaši gandarīti, ka tas tomēr ir izdevies. It īpaši tādēļ, ka šī vieta ļoti precīzi atbilst sajūtai un idejai, kas ietverta mūzikā. Šo trako ideju palīdzēja realizēt Rīgas Brīvostas pārvalde, par ko lielais paldies!”

Ar “Ziemeļvēju” un citiem efektīviem skaņdarbiem Latvijas koncerttūre 19. novembrī tiks uzsākta Baložu pilsētas kultūras namā. Šajā un vēl deviņos koncertos būs dzirdami vairāki pirmatskaņojumi, kā arī Latvijas dižāko komponistu dziesmu aranžējumi čellam un klavierēm no jau realizētajām koncertprogrammām “Radīts Latvijā” un “Bez elektrības”. Tas ļaus gremdēties atmiņās par laikiem, kad tika radītas šo dziesmu oriģinālversijas, kā arī saklausīt tajās vēl nedzirdētas noskaņas.

“Muzicēšanu divatā var salīdzināt ar privātu sarunu,” saka Dainis Tenis. “Mēs ar Valteru esam seni draugi un mēdzam runāt par visdažādākajām tēmām. Šo atklātības sajūtu būsim pārnesuši arī uz jauno koncertprogrammu, kas būs gan jautra un skumja, gan komiska un nopietna. Katrs skaņdarbs būs kā atsevišķa saruna, kas tiks balstīta uz kādas labi zināmas melodijas.”

 

Subscribe
Notify of
0 Komentāri
Inline Feedbacks
View all comments