Muzikālā apvienība “Vintāža” izdod 10 gadu jubilejas albumu “Atmiņu lāse. Latviešu estrādes piezīmes”

Muzikālā apvienība “Vintāža” izdod 10 gadu jubilejas albumu “Atmiņu lāse. Latviešu estrādes piezīmes”

2022. gada 23. novembris

Šogad aprit 10 gadi, kopš muzikālā apvienība “Vintāža” sāka ceļu pie klausītājiem, no partitūrām restaurējot un maksimāli oriģinālajai iecerei izpildot latviešu estrādes mūziku. Pateicībā šī žanra skaņražiem, ieskaņots apvienības pirmais albums “Atmiņu lāse. Latviešu estrādes piezīmes”

Albumā izvēlēti 15 autoru skaņdarbi, kas vistiešāk raksturo autoru muzikālo valodu un kultūrvēsturisko fonu, piemēram, G. Rozenberga spožais bigbenda rokraksts, J. Sildega, U. Stabulnieka un A. Zaķa melodisms, E. Zālīša un E. Straumes avangarda meklējumi, klasiķa V. Kaminska paralēlās kompetences estrādes žanrā. Atsevišķos gadījumos no sarunām ar autoriem izvēlēti tie skaņdarbi, ko paši uzskata par savu daiļrades virsotnēm (piemēram, Lolitas Vambutes “Ceļa gājēja motīvs” kurā izskan 1976. gadam pārdrošā Ilzes Bindes dzeja, vai Gunāra Freidenfelda REO juku laikā neieskaņotā dziesma “Pārdaugava” no dziesmu cikla par Rīgu). Daļai izvēlēto dziesmu studijas ierakstiem piemeklējis nodzēšanas liktenis, tāpat arī izraudzīti skaņdarbi, kas saglabājušies tikai koncertierakstos vai vienīgi partitūras veidā.

”Vintāža” ir mūziķu apvienība, kas veido muzikālas restaurācijas no pagājušā gadsimta latviešu estrādes skaņdarbiem. Paralēli koncertdarbībai, tai bijis gods uzstāties ar daudziem populārās mūzikas sakņu veidotājiem – Māru Krievkalni, Lolitu Vambuti, Margaritu Vilcāni, Ojāru Grinbergu, Ēriku Kamarūtu, Zdzislavu Romanovski, Viktoru Lapčenoku, Žoržu Siksnu un citiem. Ārpus skatuves robežām tiek piefiksētas žanra vecmeistaru atmiņas, kā arī digitalizēti reti, fondos nesaglabāti ieraksti.

Subscribe
Notify of
0 Komentāri
Inline Feedbacks
View all comments