“VINTĀŽA”restaurējusi grupas TUKUMS-3 hitu “Brīvdiena”

“VINTĀŽA”restaurējusi grupas TUKUMS-3 hitu “Brīvdiena”

2023. gada 28. jūnijs

Ieskandinot dziedātājas Iras Kraujas /Dūdumas/ jubileju, klausītājiem tiek nodota viena no saulainākajām latviešu estrādes dziesmām – Edmunda Ramoškas kompozīcija “Brīvdiena” ar Ineses Zanderes tekstu, pie mikrofona – jubilāre.

Oriģinālajā veidolā dziesma no ansambļa “TUKUMS-3” repertuāra 1986. gadā piedalījusies Mikrofona aptaujā, taču ansambļa studijas ieraksti nav tikuši izdoti, tāpēc daudzi skaņdarbi saglabājušies vien cilvēku atmiņās.

Saglabājot autora aranžējuma pamatu un apvienojot to ar Vintāžas raksturīgo stīgu un pūšamo instrumentu skaņurakstu, tapusi šī versija, kā sveiciens skanīgai un jautrai vasarai.

”Vintāža” ir mūziķu apvienība, kas veido muzikālas restaurācijas no latviešu estrādes mūzikas darbiem. Paralēli savai koncertdarbībai, tai bijis gods sadarboties ar populārās mūzikas sakņu veidotājiem – Māru Krievkalni, Lolitu Vambuti, Margaritu Vilcāni, Ojāru Grinbergu, Ēriku Kamarūtu, Zdzislavu Romanovski, Viktoru Lapčenoku, Žoržu Siksnu un citiem. Ārpus skatuves robežām tiek piefiksētas žanra vecmeistaru atmiņas, kā arī digitalizēti reti, fondos nesaglabāti ieraksti.

Subscribe
Notify of
0 Komentāri
Inline Feedbacks
View all comments