Jānim Irbem jauns video par godu vinila plates izdošanai

Jānim Irbem jauns video par godu vinila plates izdošanai

2023. gada 2. augusts

Par godu vinila plates izdošanai postpanka un indie mūzikas izpildītājs Jānis Irbe laiž klajā jaunu video klipu “Izmanto mirkļus”. Tagad arī platē iznāk viņa 2019. gada albums “Kas aizņēmis mūsu prātus”, kurā ir atrodami 12 orģinālskaņdarbi ar viņa vārdiem. Lai arī šobrīd Jānis jau ir ļoti tuvu jaunajam albumam, sanāk neaizmirst arī par debijas projektu. Dziesma “Izmanto mirkļus” ir no debijas albuma un tika izdota digitāli 2019. gadā (nedaudz vēlāk arī CD). Ja būtu padziļināti jāveic šīs dziesmas žanra analīze, tad dziesmu varetu likt pie postdisko. Ar šo video Jānis vēlreiz aktualizē šo albumu, bet šoreiz vinila plati, jo beidzot sapnis par analogo formātu ir īstenojies un tagad klausītājiem tiek nodota vēl viena šī albuma klausīšanās pieredze.

Ceļš līdz video klipam bija pārsteigumiem bagāts un dažādu lielisku sakritību rezultāts. Viss sākās ar to, ka mākslinieks Raimonds Vindulis uzaicināja Jāni, ar viņa pavadošo sastāvu Jāni Dubavu un Reini Kapteini, sniegt koncertu viņa izstādes “51%” atklāšanas pasākumā (izstāde skatāma vēl līdz šī gada 27. augustam Krustpils pils muižas smēdē). Koncertu nofilmēja Raimonda uzzaicinātais operators Krišjānis Pleiko (viņa zīmols “Radošie projekti”) un piedāvāja no nofilmētajiem kadriem izveidot video klipu. Jānim nebija divu domu, kurai dziesmai video ir aktuāls, jo galvā kādu laiku jau bija šī iecere, ka tieši “Izmanto mirkļus” video klips varētu izcelt plates izdošanas notiku.

Šis video ir lieliska dažādu mākslas veidu satikšanās – Raimonda Vinduļa skaistie izstādes darbi (grafiskais dizains, foto un metāla skulptūras), Krišjāņa Pleiko lieliskais video, Jāņa Irbes mūzika un teksts, viss iepriekš minētais ļoti labi satiekas vienoto darbā, viens otru papildinot.

Subscribe
Notify of
0 Komentāri
Inline Feedbacks
View all comments