Grupa JUMIS izdod jaunu singlu “Gaiša diena”

Grupa JUMIS izdod jaunu singlu “Gaiša diena”

2023. gada 20. decembris

Grupa “JUMIS”, kurā apvienojušies trīs izcili un profesionāli latviešu mūziķi – dziedātājs Uģis Roze, kokles virtuoze Lauma Matule un taustiņinstrumentālists Einārs Jaunbrālis, laiduši klajā singlu “Gaiša diena” no koncertprogrammas “[pirm]SĀKUMS”. Dziesmas autors, aranžētājs, ieraksta producents ir grupas dalībieks Einārs Jaunbrālis, tekstā apvienotas latviešu tautasdziesmu četrrindes.

Uģis Roze par dziesmu saka: “Dziesma ir par dabas un cilvēka kopumu, visās tās kopsakarībās”. Savukārt, Lauma Matule piemetina: “Šajā dziesmā dzirdams, kā vijīgo melodiju apņem maigais pavadījums un taustiņinstrumentu iespēles, kas veido veselu skaņu, tembru un krāsu gammu, līdzīgi kā tautasdziesmās zem vienas četrrindes slēpjas vairākas domas. To, ko katrs tajās dzird, gan ir paša ziņā.”

Grupas “JUMIS” pirmsākumi meklējami vēl tālajos 90. gados, kad grupas dibinātājs Einārs Jaunbrālis apvienoja vienā muzikālā apvienībā vairākus tolaik populāro grupu “Turaidas Roze” un “Sīpoli” mūziķus. Tagad “JUMIS” atdzimis jaunās skaņās. Grupas līderis Einārs Jaunbrālis uzsver atdzimušā “JUMJA” īpašo skanējumu: “Atjaunotais “JUMIS” ir iedvesmojies no latviešu tautas mūzikas, tautasdziesmām, bet pielicis klāt to mūsdienīgumu, kas dod mums iespēju izstāstīt mūsu stāstu daudz, daudz vairāk cilvēkiem,” par grupas “JUMIS” mūziku saka Einārs. “Un vēl, bez liekas kautrības varu teikt: tā ir ļoti augstvērtīga mūzika, ko izpilda profesionāli mūziķi. Izpilda ar visu sirdi un dvēseli,” par grupas panākumiem populārās mūzikas apritē ir pārliecināts Einārs.

“Mūzika iedvesmo cilvēkus. Un cilvēki iedvesmo mūziķus un viņu radīto mūziku. Tā ir ābeces patiesība. Tieši tā ir noticis arī ar mums,” saka grupas dibinātājs Einārs Jaunbrālis. Savukārt Lauma Matule uzsver mūziķiem ir izdevies “ielikt” vienā un jaudīgā skanējumā it kā muzikāli nesavienojamas lietas: “Šī programma, ko kopā ar “JUMI” esam radījuši, ir kā muzikāls ceļš cauri mūsu tautas “sidraba birzij”. Bet kokles, akordeona un sintezatoru apvienojums dod tikai “JUMIM” raksturīgo skanējumu.”, saka koklētāja.

“JUMIS ir stāsts mūzikā, kura radīšanas pamatā ir centieni savienot nepierasto, negaidīto ar labi zināmo. Tautas mūzikas intonācijas atrod mūsdienu izteiksmes līdzekļu skanējumu, un šī laikmeta izteiksmes formas iemieso kādreiz radīto, ne mazāk vērtīgo,” par sevi saka mūziķi, aicinot izbaudīt “JUMJA” jauno singlu “Gaiša diena” un izmantot iespēju, piesakoties uz iespējamiem “JUMJA” koncertiem.

Subscribe
Notify of
0 Komentāri
Inline Feedbacks
View all comments