Grupa “Nielslens Lielsliens” publicē dokumentālu dziesmu “Vijciema lāči”

Grupa “Nielslens Lielsliens” publicē dokumentālu dziesmu “Vijciema lāči”

2024. gada 13. marts

“Pirms dažiem gadiem Vijciemā, Latvijas ziemeļos savvļas lāči ienāca lauku viensētās. Retie, aizsargājamie dzīvnieki meklēja pārtiku, nebaidījās no cilvēkiem, bet cilvēki no viņiem baidījās,” stāsta grupa “Nielslens Lielsliens”

“Kad divkājainie bija izmēģinājuši biedēšanas, trokšņa granātas, ķeršanas, pārvietošanas un viens lācis joprojām centās iekļūt divkājaino mājās, iestādes atļāva to likvidēt. Mēs par šo notikumu atainojumu presē uzrakstījām dziesmu. Tā ir kļuvusi mums ļoti mīļa. Nesen bijām aizbraukuši uz Vijciemu, lai atskaņotu dziesmu vietējiem dzīvajā un no kasetes. Nofilmējām piedzīvojumu.”

Grupas pirmais koncerts Rīgā

Grupa Nielslens Lielsiens un balafoniste Vija Moore 23. martā uzstāsies ar savu pirmo koncertu Rīgā, “Ģertrūdes ielas teātrī”.

Koncertā skanēs muzikālās apvienības oriģināldziesmu cikls “Negaidīti varoņi” un citi “Nielslens Lielsliens” darbi. Tiks izpildīts arī skaņdarbs “Ēzelis”, kas, mūziķiem negaidot, kļuvis populārāko latviešu dziesmu Radio Naba 2023. gada Top 100.

Trio izpildītajās dziesmās būs dzirdamas balsis un akustiskie instrumenti: balafons, gembri, “kilimandžāro” bungu un perkusiju komplekts, neilona stīgu ģitāra un citi.

Grupa “Nielslens Lielsliens” ir izveidota 2009.gadā un radījusi trīs studijas ierakstus, kas izdoti audio kasetēs. Aktuālais dziesmu cikls “Negaidīti varoņi” ir ieskaņots kā 4. studijas ieraksts un gaida izdošanu neatkarīgajā audio kasešu izdevniecībā “Sāpes Skaņas” 2024.gada pavasarī.

Subscribe
Notify of
0 Komentāri
Inline Feedbacks
View all comments